Grupos de Innovación Docente


Os Grupos de Innovación Docente (GID) son grupos de traballo estables de profesorado universitario que teñen como finalidade desenvolver accións dirixidas á formación, innovación e renovación do modelo educativo co obxectivo de favorecer a aprendizaxe do alumnado.

Este tipo de grupos  permiten reflexionar sobre a práctica docente e constitúen unmarco idóneo para impulsar o traballo cooperativo entre docentes de diferentes centros e ámbitos disciplinares que comparten obxectivos comúns.

A Vicerreitoría de Organización Académica e Profesorado promove esta iniciativa coa finalidade de xerar un impacto real que axude a transformar e a renovar o ensino na Universidade de Vigo.

Para solicitar a constitución dun grupo haberá que presentar por rexistro a solicitude de xeración de Grupo de Innovación Docente con destino á Área de Formación e Innovación Educativa (1º andar anexo ao edificio de Xerencia e Servizos Centrais, Campus de Vigo). 

A solicitude será avaliada pola COAP.

 

DOCUMENTACIÓN:

 

 

RESOLUCIÓN REITORAL, DE 26 DE MAIO DE 2017, POLA QUE SE PUBLICA A CONVOCATORIA DE AXUDAS ECONÓMICAS PARA A DIVULGACIÓN DAS ACTIVIDADES DOS  GRUPOS DE INNOVACIÓN DOCENTE

 

 

 

GID APROBADOS (08/06/2016): AVISADOS NA COAP (08/06/2016):

 

  • EDU-INNO
    Coordinadora: María Dolores Dapía Conde
    Persoas participantes: Fátima Braña Rey, David Casado Neira, María Reyes Fernández González, Raquel Oreiro Rey, Esther Pérez Fernández e Ana María Ulla Miguel
     
  • GIDEITT (Grupo de innovación docente para la enseñanza de la Ingeniería de Tecnologías de Telecomunicación)
    Coordinador: Martín Llamas Nistal
    Persoas participantes: Luis Modesto Álvarez Sabucedo, Luis Eulogio Anido Rifón, Fernando Ariel Mikic Fonte e Juan Manuel Santos Gago
     
  • RED-IS (Rede educativa docente-innovar en sociedade)
    Coordinador: José Luis González Cespón
    Persoas participantes: José Lorenzo Alonso Gómez, José Antonio Alonso Rodríguez, José Carlos Caamaño Martínez, Pedro Pablo Gallego Veigas, José Carlos López Vázquez, Margarita Pino Juste, Susana Rodríguez Barcia, Amparo Rodríguez Damián, María Rodríguez Damián e Francisco José Torres Pérez

 


GID APROBADOS (08/06/2016); AVISADOS NA COAP (23/11/2016):

  • GTEyE (Grupo de tecnoloxía enerxética e educación)
    Coordinador: David Patiño Vila
    Persoas participantes: María Elena Arce Fariña, Pablo Eguía Oller, Enrique Granada Álvarez, Carla María Míguez Álvarez, José Luis Míguez Tabarés e Jacobo Porteiro Fresco
     
  • HIPATIA
    Coordinadora: M.ª de las Nieves Lorenzo González
    Persoas participantes: María Inés Álvarez Fernández, Juan Antonio Añel Cabanelas, Alejandro Jacobo Cabrera Crespo, María Teresa de Castro Rodríguez. Antonio Ferriz Mas, Luis Gimeno Presa, Ramón Gómez Gesteira, Raquel-Olalla Nieto Muñiz, Anita Rodrigues de Moraes Drumond e Laura de la Torre Ramos  
  • Economía Pública e Fiscalidade Aplicada
    Coordinadores: Xosé Manuel González Martínez e José Carlos Álvarez Villamarín
    Persoas participantes: Olga Alonso Villar, Alberto Gago Rodríguez, Carlos Gradín Lago, Xavier Labandeira Villot, Santiago Lago Peñas, Fidel Picos Sánchez, Coral del Río Otero, Miguel Rodríguez Mendez e Alberto Vaquero García
     
  • Docencia aberta_Open Teaching
    Coordinador: Xosé María Mahou Lago
    Persoas participantes: Sonia Álvarez López, Óscar Briones Gamarra, Celso Cancela Outeda, Héctor Carlos Castro Rey, Constantino Cordal Rodríguez, Ana Isabel Dopico Parada, Antón Lois Fernández Álvarez, Pedro Froilán Figueroa Dorrego, Adela García-Pintos Escuder, Álvaro Xosé López Mira, Mónica López Viso, Fernando Martínez Arribas, Rosa María Ricoy Casas, Argimiro Rojo Salgado, Enrique José Varela Álvarez e Juan José Vidal Puga
     
  • LiPoLI (Lingua Portuguesa e as suas Literaturas)
    Coordinador: Burghard Baltrusch
    Persoas participantes: Xosé Bieito Arias Freixedo, Teresa Bermúdez Montes, Mónica Heloane Carvalho de Sant’Anna e Ana Iglesias Álvarez
     
  • GID M3C (Desarrollo del Laboratorio Mecatrónico LEGO_MINDSTORMS en casa)
    Coordinador: Julio Garrido Campos
    Persoas participantes: José Ignacio Armesto Quiroga, Juan Sáez López e David Santos Esterán
     
  • Innovación docente en la empresa
    Coordinadora: Beatriz González Vázquez
    Persoas participantes: Nuria Rodríguez López e M. Eva Diz Comesaña
     
  • Educación científica, sustentabilidade e xénero
    Coordinadora: María M. Álvarez Lires
    Persoas participantes: Emilio Fernández Suárez, Gonzalo Méndez Martínez, Purificación Mayobre Rodríguez, Antonia Blanco Pesqueira, Uxío Pérez Rodríguez, Azucena Arias Correa, J. Francisco Serrallé Marzoa, F. Javier Álvarez Lires, M. Mercedes Varela Losada e María A. Lorenzo Rial
     
  • I+I=C (Innovación máis investigación igual a calidade)
    Coordinador: José Vicente Novegil Souto
    Persoas participantes: Ana Pérez González, Ángeles Saavedra González, María Celia Rodríguez Campos, Manuel Alfredo Mosquera Rodríguez, Estela Sánchez Rodríguez, María Gómez Rúa, Leticia Lorenzo Picado, Carlos Villaverde Taboada, Jacobo de Uña Álvarez, Juan Carlos Pardo Fernández, María del Carmen Iglesias Pérez, Javier Roca Pardiñas e Tomás R. Cotos Yáñez

 

 
GID APROBADOS (08/06/2016); AVISADOS NA COAP (24/03/2017):
 

  • INNOVA Derecho
    Coordinador: Pablo Raúl Bonorino Ramírez
    Persoas participantes: Rafael Fernández Acevedo, Noemí García Gestoso, Beatriz Gómez Fariñas, Xosé Pacho Blanco, Rosa Ricoy Casas, Guillermo Suárez Blázquez e Patricia Valcárcel Fernández

 

GID APROBADOS (24/03/2017)
 

 


GID APROBADOS (17/07/2017); AVISADOS NA COAP (17/07/2017):

  • GIDEP (Grupo de Innovación Docente en EduAcción Patrimonial)
    Coordinadora: Beatriz Comendador Rey
    Persoas participantes: Miguel Ángel Álvarez Vázquez, Francisco Javier Aguiar Fernández, María Isabel Doval Ruiz, Alma Gómez Rodrígurez, Águeda Gómez Suárez, Isabel Mociño González, Francisco Javier Rodríguez Martínez e Elena de Uña Álvarez.
     
  • GIDAAQ (Grupo de Innovación Docente para a Aprendizaxe Activa en Química)
    Coordinadora: María Beatriz Iglesias Antelo
    Persoas participantes: Rosa Carballo Rial, M.ª Soledad García Fontán, Luis Muñoz López, Inmaculada Prieto Jiménez e Ezequiel Manuel Vázquez López
     
  • COMTECART (Comunicación, Tecnoloxía e Contornas Virtuais)
    Coordinador: Antonio Pena Giménez
    Persoas participantes: Ignacio Barcia Rodríguez, Juan Carlos Burguillo Rial, Enrique Costa Montenegro, María Dolores Dopico Aneiros, Silvia García González, Beatriz Legerén Lago, Fernando Suárez Cabeza e Mónica Valderrama Santomé

 

Reitoría | Campus Universitario | C.P. 36.310 Vigo (Pontevedra) | España | Tlf: +34 986 812 000 | informacion@uvigo.es            Accesibilidade | Mapa web | Aviso Legal